• Sprawdz nas

Wypożyczenie przyczepy kempingowej – co musisz wiedzieć?

Wypoczynek w przyczepie kempingowej? Czemu nie! To coraz częściej wybierana forma spędzania urlopu i czasu wolnego. By z niej skorzystać, nie musisz wydawać fortuny na zakup pojazdu – z pomocą przychodzi opcja wynajmu sprzętu. Co musisz wiedzieć, decydując się na wypożyczenie przyczepy kempingowej? Ile to kosztuje i gdzie wypożyczyć przyczepę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Wypożyczenie przyczepy kempingowej w Polsce

Od pojawienia się pierwszych pojazdów caravaningowych na polskich drogach minęło już sporo lat. Obecnie, przede wszystkim dzięki coraz szerszej ofercie rynkowej, ich widok nie stanowi już tak egzotycznego i wzbudzającego zainteresowanie obrazka – nawet jesienią czy zimą. Nie ulega jednak wątpliwości, że zakup pojazdu, zwłaszcza, jeśli ma on mieć wyższy standard, to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy to oznacza, że jest on dostępny tylko dla nielicznych? Absolutnie nie! Świetną alternatywą jest wynajem przyczepy kempingowej – zwłaszcza, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z caravaningiem i chcemy się przekonać, czy jest to coś dla nas.

Wypożyczenie przyczepy kempingowej – wskazówki

Kampery i przyczepy kempingowe doceniane są od wielu lat. Do podróży nimi skłania przede wszystkim wolność wyboru – brak ograniczeń noclegowych oraz możliwość zatrzymywania się i wypoczynku praktycznie w dowolnym miejscu. Dla wielu osób to także świetny sposób na odpoczynek z dala od dużych skupisk ludzi, co dziś, w czasach pandemii, ma szczególne znaczenie.

Dużą popularnością cieszy się nie tylko rynek nowych i używanych pojazdów, ale także wypożyczanie przyczepy kempingowej. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tego typu usługę?

  • Zapotrzebowanie – dopasuj pojazd do swoich potrzeb. Przyczepy kempingowe różnią się między sobą względem różnych kwestii – liczbą miejsc, wielkością, układem wnętrza, udogodnieniami czy parametrami pojazdu. Weź pod uwagę sezon, w którym jedziesz i czas wyjazdu.
  • Rodzaj pojazdu – dostosuj go do swojego samochodu. Pamiętaj, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, masa całkowita przyczepy musi być mniejsza od samochodowej o 1/3, z kolei łącznie DMC zestawu na kat. B nie może przekroczyć 3,5 t. Ciężkie przyczepy wymagają posiadana prawa jazdy kategorii B+E lub C+E.
  • Stan techniczny – sprawdź sprawność układu hamulcowego, ciśnienie w oponach, szczelność instalacji gazowej i stan dyszla. Upewnij się, że pojazd ma ważny przegląd techniczny i aktualne ubezpieczenie OC, a na jego wyposażeniu znajduje się koło zapasowe lub zestaw naprawczy. Przydadzą się też instrukcje do obsługi sprzętów, instalacji i systemów w przyczepie.
  • Dokumenty – wypożyczenie przyczepy kempingowej nie może odbyć się bez przedstawienia prawa jazdy kat. B i spisania umowy w dwóch egzemplarzach – jeden dla Ciebie, drugi dla wypożyczalni. W chwili szkolenia oraz wydania, zostanie spisany także protokół odbioru przyczepy, w którym zostanie zaznaczone wyposażenie i – jeśli są – uszkodzenia pojazdu.

Wypożyczenie przyczepy kempingowej – cena

Nowoczesne przyczepy kempingowe potrafią naprawdę zaskoczyć swoim standardem, sprawiając, że podczas urlopu możemy cieszyć się nie tylko pełną wolnością, ale też maksymalnym komfortem. Niestety, z reguły im wyższy, tym z większą kwotą wynajmu należy się liczyć.

Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy kempingowej? Rozbieżności cenowe mogą być naprawdę różne. Dużo zależy od samej wypożyczalni, ale też danego rejonu i oczywiście sezonu. Średnio jest to koszt od 150 złotych w górę za dobę poza sezonem i od 450 złotych w sezonie. Jednak nawet tańsze przyczepy oferują naprawdę atrakcyjne warunki, czego przykładem może być m.in. Knaus Sport 450 FU Silver Selection.

Oprócz tego, należy liczyć się również z opłatą w ramach kaucji, kosztami serwisowymi, wynajmu parceli na polu kempingowym oraz paliwa. Warto wybierać firmy oferujące dodatkowe rabaty – np. za dłuższy wynajem, wypożyczenie większej liczby pojazdów lub kartę stałego klienta.

 Jeszcze do niedawna, wypożyczenie przyczepy kempingowej kojarzone było przede wszystkim z okresem letnim i wakacjami oraz niezbyt komfortową formą wypoczynku. Obecnie, przyczepy kempingowe oferują naprawdę świetny standard dopasowany do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie czekają na Ciebie różne pojazdy – przyczepy kempingowe, zestawy z samochodem i kampery. Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci opcję i ciesz się w pełni urokami podróżowania!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 270 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 180 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 160 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Jak podpiąć przyczepę kempingową do samochodu

Jak podłączyć przyczepę kempingową do samochodu?

Podłączenie przyczepy kempingowej do samochodu nie powinno sprawić większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Poznaj...

Czytaj więcej
Możliwe problemy w czasie podróży kamperem i przeczepą kempingową

Możliwe problemy w czasie podróży kamperem

Wyjazd kamperem na wakacje może być niezapomnianą przygodą. Wystarczy tylko, że będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym...

Czytaj więcej
Jak rozkładać balast w przyczepie kempingowej

Jak rozkładać balast w przyczepie i kamperze – musisz to wiedzieć!

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży na wakacje? W tym poradniku przeczytasz, jak rozłożyć balast w kamperze....

Czytaj więcej
Najbardziej romantyczne miejsca w polsce na kemping dla dwóch osób

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na kemping dla dwóch osób

Po długich miesiącach pracy pora oderwać się od rutyny, by zaznać czegoś wyjątkowego. Dlatego przygotuj kamper do drogi, spakuj...

Czytaj więcej