• Sprawdz nas

Jak wynająć

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani spędzeniem urlopu w inny sposób, inną formą wypoczynku niż hotele, motele oraz chcą Państwo zwiedzić świat i poznać świat caravaningu zapraszamy do najmu naszych przyczep kempingowych Hobby i kamperów Benimar.

Rezerwacja – osobiście, na miejscu.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz przyjazdu oraz obejrzenia przyczep kempingowych i kamperów na miejscu w Tarnowskich Górach przy ulicy Towarowej 22. Zaprezentujemy Państwu nasze pojazdy, sprawdzimy dostępność pojazdów, przedstawimy ofertę na wynajem, wspólnie ustalimy najdogodniejszy dla Państwa termin wyjazdu, dobierzemy dodatkowe akcesoria, doradzimy co warto zabrać ze sobą, a co zostawić. Formalności związane z rezerwacją można dokonać na miejscu lub w późniejszym terminie np. mailowo.

Rezerwacja ONLINE
Jest to najdogodniejszy sposób dla naszych gości, którzy chcą podjechać jedynie w dniu planowanego odbioru, proponujemy wymianę korespondencji mailowo. W ten sposób goście naszych pojazdów kempingowych może zapoznać się z wyglądem, układem wnętrza, wyposażeniem, informacjami technicznymi w zakładce danej przyczepy. Wybierzemy pojazd i akcesoria dodatkowe. Mailowo również ustalamy szczegóły wyjazdu i powrotu. Przed rezerwacją należy zapoznać się z umową najmu, regulaminem, protokołem wydania i zdania, skróconą instrukcją obsługi przedstawionymi poniżej. Procedura rezerwacji przebiega poprzez Panel rezerwacyjny w danym pojeździe (czerwone pole). Po wybraniu terminu i okresu wynajmu oraz podaniu swoich danych należy wysłać swoje dane, a my skontaktujemy się z Państwem w sprawie rezerwacji. Po potwierdzeniu wszystkich warunków mailowo, rezerwację należy potwierdzić przelewem internetowym – opłatą rezerwacyjną w wysokości 30% najmu, ale nie mniej niż 300 zł, a w przypadku kampera – nie mniej niż 1000 zł. Po opłaceniu rezerwacji wysyłamy na maila potwierdzenie. Kaucja oraz reszta należności jest regulowana w dniu wyjazdu.

Niezbędne dokumenty

Wyjeżdżamy na urlop – odbiór przyczepy, kampera
Nasi goście odbierają przyczepę lub kampera w dniu ustalonym na umowie. Pojazd kempingowy można odebrać w godzinach 8:00-16:00, a w sobotę 9:00-15:00. Za dodatkową opłatą i wcześniejszymi ustaleniami – 100 zł brutto możemy wydać lub odebrać przyczepę poza godzinami naszej pracy, w niedzielę czy dzień wolny od pracy. Staramy się, aby pomiędzy najmami była minimum 24 godzinna rezerwa. Daje to Państwu zapas w razie opóźnień na trasie, czas na posprzątanie pojazdu w środku, a Nam – czas na przygotowanie jej do kolejnego najmu. W dniu odbioru pojazdu kempingowego prosimy o zabranie i przygotowanie dwóch aktualnych dokumentów tożsamości – dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Przed przyjazdem po przyczepę kempingową sprawdź ogólny stan samochodu, a w szczególności hamulce, płyny, oleje, instalację elektryczną gniazda stan haka w swoim samochodzie. W przypadku przekroczenia zestawem 3500 kg DMC należy posiadać urządzenie Viatoll, a od sierpnia 2021 – E-Toll przypisane do samochodu oraz uprawnienia B+E/C+E. Prosimy zarezerwować sobie około 2 godziny na odbiór pojazdu kempingowego. Dopełnienie formalności, wydanie przyczepy lub kampera, opisanie go na protokole wydania oraz szkolenie są bardzo dokładne i szczegółowe i trwają do 2 godzin. Przed przyjazdem koniecznie zapoznaj się z checklistą (skróconą instrukcją obsługi) i przekaż informacje innym gościom, którzy będą korzystać z pojazdu.

Pojazd gotowy do wyjazdu to:

 • Pojazd jest umyty, zarówno w środku jak i z zewnątrz, a wnętrze jest wyozonowane.
 • Butla z gazem jest napełniona.
 • Akumulatory są naładowane.
 • Kaseta z WC jest wyczyszczona i przygotowana do korzystania. Na wyposażeniu znajdują dodatkowo znajdują się: 3 rolki papieru toaletowego – rozpuszczalnego, 3 kostki rozpuszczalne i zapachowe do kasety WC. Taki podstawowy pakiet WC wystarcza na około 9 dni.
 • Zbiornik na wodę czystą oraz zbiornik z wodą do spłuczki są uzupełnione do pełna.
 • Każdy pojazd przed każdym najmem ma sprawdzone ciśnienie w oponach, hamulce oraz oświetlenie.
 • Kamper jest zatankowany do pełna – paliwo, Adblue, płyn do spryskiwaczy, są sprawdzone płyny, oleje oraz ciśnienie w oponach.
 • Pojazdy kempingowe są standardowo bardzo dobrze wyposażone. Jej zawartość znajdą Państwo w zakładce Akcesoria.

Podstawienie kampera lub przyczepy kempingowej
Jeśli nie odpowiada Państwu nasza lokalizacja lub nie mają Państwo odpowiednich uprawnień czy samochodu do ciągnięcia przyczepy wychodzimy naprzeciw temu i oferujemy możliwość podstawienia przyczepy kempingowej Hobby i kampera w dowolne miejsce na terenie całego kraju. Koszt podstawienia jest wyceniany indywidualnie.

Wracamy z urlopu – zwrot przyczepy kempingowej, kampera
Zwrot pojazdu jest ustalany indywidualnie – zazwyczaj w godzinach naszej pracy, dogrywamy to na 1-2 dni przed powrotem i staramy się być elastyczni dla naszych klientów. W przypadku chęci przedłużenia najmu prosimy o informację czy jest taka możliwość, wyrażamy zgodę, jeśli nie koliduje to z kolejnym najmem. Płatność za przedłużenie jest regulowana przy zdaniu przyczepy lub kampera. Pojazd należy zwrócić w takim samym stanie czystości jaki został wydany. Kampera należy zwrócić zatankowanego do pełna. Prosimy zatankować pojazd na najbliższej stacji benzynowej od siedziby naszej firmy. Należy uzupełnić Olej Napędowy, Płyn AdBlue oraz Gaz. Prosimy o zachowanie rachunku potwierdzającego te czynności.

Wymagane dokumenty przy najmie na osobę fizyczną:

 • Aktualne prawo jazdy
 • Aktualny dowód osobisty

Wymagane dokumenty przy najmie na działalność gospodarczą:

 • Aktualne prawo jazdy
 • Aktualny dowód osobisty
 • Wpis do ewidencji lub KRS
 • Wypełnione upoważnienie dla pracowników firm – do pobrania plik

Ogólne warunki najmu dla wszystkich samochodów i przyczep:

 • Brak limitu kilometrów
 • Minimalny wiek klienta: 23 lata
 • Regulamin
 • Kaucja wg. danego pojazdu
 • Płatność: Gotówką, przelewem przed wynajmem, kartą płatniczą.

W przypadku wynajmu na osobę z zagranicy:

 • Paszport
 • Prawo jazdy
 • Karta kredytowa lub debetowa
 • osoby z USA, KANADY, AUSTRALII (międzynarodowe prawo jazdy)