• Sprawdz nas

Wakacje kamperem w czasie pandemii – jak to dzisiaj wygląda?

W 2020 roku zakazy, restrykcje i ograniczenia związane z profilaktyką zakażeń koronawirusem pokrzyżowały wiele planów urlopowych. Aktualnie sytuacja jest nadal dość niepewna, dlatego coraz większą popularnością cieszy się caravaning. Wyjaśniamy jak wyglądają wakacje kamperem w czasie pandemii!

Wakacje kamperem w czasie pandemii – jak wyglądają?

Polacy chętnie decydują się na wakacje kamperem w czasie pandemii, ponieważ w praktyce okazują się być tańsze, bezpieczniejsze i mniej problematyczne. Najczęściej podróżują po kraju, wybierając się nad jezioro, morze lub w góry. Tak naprawdę w każdej chwili mogą zmienić się obostrzenia, dlatego rozsądniej jest póki co zrezygnować z wyjazdów zagranicznych. Caravaning sprawia, że można w nowy sposób odkryć uroki swojej ojczyzny, poczuć więź z naturą i całkowicie się zrelaksować.

Zeszłoroczna kwarantanna narodowa sprawiła, że wiele osób prawie w ogóle nie opuszczało swojego miejsca zamieszkania. Konieczność samoizolacji rozbudziła powszechną potrzebę kontaktu z przyrodą. Wakacje w kamperze to doskonały pomysł na pierwszy urlop po pandemii. Podróżując tym pojazdem można z powodzeniem udać się nawet w najbardziej malownicze, dzikie miejsca. Przy tym sporo zaoszczędzi się na zakwaterowaniu oraz w każdej chwili będzie mogło się przemieścić gdzie indziej.

Caravaning równie dobrze sprawdza się podczas spokojniejszego wypoczynku np. nad jeziorem, jak i aktywnego zwiedzania, np. Karkonoszy. Dla osób, które nigdy nie podróżowały w ten sposób, wynajem kampera to również ciekawa odmiana oraz dodatkowa atrakcja.

Na co trzeba być gotowym podczas carvaningu w pandemii?

Spędzając wakacje w kamperze w czasie pandemii trzeba oczywiście przestrzegać zasad obowiązujących dla całego kraju. Te są na bieżąco aktualizowane, dlatego powinno się je regularnie sprawdzać. Dalej trzeba pamiętać o dezynfekcji rąk, a także noszeniu maseczek i zachowywaniu odstępu w wyznaczonych miejscach publicznych. Czy można jednak korzystać z infrastruktury przeznaczonej dla miłośników caravaningu? Póki co nie ma żadnych obostrzeń, które by tego zakazywały.

Turyści korzystający z placu muszą jednak zaakceptować wszystkie obowiązujące na nim zasady, pozostawiając własnoręczny podpis pod regulaminem. Należy się uważnie z nimi zapoznać i bezwzględnie ich przestrzegać. Zazwyczaj są związane z ograniczeniami liczebności turystów, a także zaniechaniem organizacji wydarzeń masowych. Dopuszczalne są jednak imprezy na otwartej przestrzeni, m.in. pikniki, spływy kajakowe, wycieczki czy ogniska, jeśli obcy dla siebie uczestnicy będą zachowywać dystans min. 1,5 metra. Trzeba także pamiętać o tym, że w każdej chwili mogą zostać wprowadzone nowe obostrzenia, które obowiązują wszystkie osoby przebywające na terenie naszego kraju.

Czy warto wybrać się kamperem na wakacje w pandemii?

Niektóre osoby mają dylemat, czy warto wybrać się kamperem na wakacje w pandemii. Jeśli ma się już doświadczenie z taką formą podróżowania lub chce się ją wypróbować, jak najbardziej będzie to dobry pomysł. Nawet jeśli nieoczekiwanie wprowadzone zostaną obostrzenia odnoszące się do placów kampingowych (ale raczej tak się nie stanie), zawsze można przenieść się w inne dozwolone miejsce, np. parking czy dziką polankę. Jeśli podróżuje się z rodziną lub bliskimi i wybiera się mniej zatłoczone miejsca, jest się również o wiele bezpieczniejszym niż podczas klasycznego wyjazdu do hotelu czy pensjonatu. Odjeżdżając z parkingu czy dzikiego miejsca pamiętajmy aby pozostawić po sobie czystość, a śmieci wyrzucić do kosza. W takich miejscach nie wolno zrzucać wody szarej ani opróżniać toalety chemicznej.

Caravaning nie zawsze musi też wiązać się z zakupem pojazdu. Jeśli sporadycznie wyrusza się w trasę lub ma się przed sobą swój pierwszy raz w kamperze, rozsądniej jest go po prostu wynająć. W naszej ofercie dostępny jest świetny Ford Benimar Tessoro 496NK, idealny dla 5 osób. Jest kompleksowo wyposażony, prosty w prowadzeniu i niezwykle funkcjonalny. Proponujemy przystępne stawki oraz obsługujemy klientów z całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do zadawania dodatkowych pytań!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 270 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 180 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 160 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Jak podpiąć przyczepę kempingową do samochodu

Jak podłączyć przyczepę kempingową do samochodu?

Podłączenie przyczepy kempingowej do samochodu nie powinno sprawić większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Poznaj...

Czytaj więcej
Możliwe problemy w czasie podróży kamperem i przeczepą kempingową

Możliwe problemy w czasie podróży kamperem

Wyjazd kamperem na wakacje może być niezapomnianą przygodą. Wystarczy tylko, że będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym...

Czytaj więcej
Jak rozkładać balast w przyczepie kempingowej

Jak rozkładać balast w przyczepie i kamperze – musisz to wiedzieć!

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży na wakacje? W tym poradniku przeczytasz, jak rozłożyć balast w kamperze....

Czytaj więcej
Najbardziej romantyczne miejsca w polsce na kemping dla dwóch osób

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na kemping dla dwóch osób

Po długich miesiącach pracy pora oderwać się od rutyny, by zaznać czegoś wyjątkowego. Dlatego przygotuj kamper do drogi, spakuj...

Czytaj więcej