• Sprawdz nas

Pierwsza podróż kamperem w Polskę – gdzie warto pojechać?

Caravaning nie jest zbyt popularny wśród Polaków, ale w obecnych warunkach to doskonały pomysł na ciekawy, niedrogi i bezpieczny urlop. Na początek warto spróbować pozwiedzać w ten sposób swoją ojczyznę – tym bardziej, że nasz kraj ma naprawdę wiele pięknych miejsc do zaoferowania. Podpowiadamy gdzie może odbyć się Twoja pierwsza podróż kamperem w Polskę!

Pierwsza podróż kamperem w Polskę – dlaczego warto?

W kamperze można tak naprawdę zwiedzić cały kraj. Wbrew pozorom nie trzeba ograniczać się do specjalnych infrastruktur dostosowanych do tego typu wypoczynku czy pól kempingowych. Jak najbardziej można zaparkować pojazd także w miejscach, w których nie jest to zakazane, np. na placach parkingowych czy polanach.

Pierwsza podróż kamperem w Polskę to świetny sposób na zapoznanie się z taką formą wypoczynku. Warto sprawdzić, czy w ogóle sprawia frajdę, w przyjaznych, znanych warunkach. Wyjazd za granicę byłby stanowczo zbyt ryzykowny – wszelkie ewentualne kłopoty czy niedogodności są podwójnie problematyczne i stresujące przez barierę językową, różnice kulturowe itp.

Co więcej, w obecnych warunkach wiele osób rezygnuje z zagranicznych wakacji. Sytuacja nadal jest niepewna i trudno jest przewidzieć, jak będą się zmieniać obostrzenia. Nie wszystkim też udało się jeszcze zaszczepić. W Polsce turyści także mogą trafić na pewne utrudnienia. Podróżując kamperem można łatwo ich uniknąć. Jest się zależnym tylko od siebie, co pozwala w pełni się odprężyć i zrelaksować.

Caravaning to świetny pomysł na wakacje 2021. Najważniejsze, by wybrać ciekawe miejsce oraz pojazd odpowiednio dopasowany do potrzeb wszystkich podróżujących. Nasz Ford Benimar Tessoro 496NK doskonale sprawdzi się w przypadku grupy pięcioosobowej – rodziny z dziećmi lub paczki znajomych.

Gdzie warto pojechać kamperem w Polsce?

Podczas pierwszej podróży kamperem w Polskę warto wybrać malownicze miejsce, w którym można w pełni cieszyć się bliskim kontaktem z naturą oraz ciekawymi atrakcjami. Na pewno dobrym pomysłem będzie wyjazd nad jezioro. Najwięcej do zaoferowania ma województwo warmińsko-mazurskie. Olsztyn, Mrągowo czy Giżycko zadowolą zarówno miłośników zwiedzania, amatorów sportów wodnych, jak i osoby, które chcą po prostu wypocząć nad wodą. Jeśli marzy się o ciszy, warto wybrać małe miejscowości z dzikimi plażami.

Niezwykle przyjemne wakacje można również spędzić nad morzem. Kiedy pogoda będzie nie dopisywać lub leżenie na plaży zacznie już się nudzić, można odwiedzić okoliczne zabytki, muzea czy inne interesujące miejsca, np. gabinety figur woskowych czy oceanaria. Moc atrakcji oferuje m.in. Łeba, Międzyzdroje, Malbork, Sopot czy Gdańsk. Jeśli jednak jest się nastawionym na opalanie i pływanie, doskonałe będą mniej znane miejscowości, np. Gąski, Wicie czy Rowy.

Kamperem jak najbardziej można też wybrać się w góry. Miłośników wielogodzinnych wędrówek i pasjonatów zdobywania szczytów nie trzeba do tego namawiać. Wśród turystów zdecydowanie najpopularniejsze są Tatry oraz Karkonosze. Najciekawszymi miejscowościami są m.in. Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Biały Dunajec, Czarny Dunajec czy Poronin. Przyjemne są nie tylko górskie wędrówki, ale też obcowanie z góralską kulturą, zwiedzanie zabytków czy podziwianie pięknych wyrobów rękodzielniczych.

Jak wybrać miejsce na wyjazd kamperem?

Wybierając miejsce na pierwszy wyjazd kamperem w Polskę warto przede wszystkim pomyśleć o tym, jak chce się spędzić wolny czas. Caravaning daje dużo swobody, ale podróżowanie tym specyficznym pojazdem bywa problematyczne. Zanim wyruszy się w drogę, trzeba to wziąć pod uwagę. Taki urlop może przyjąć różną formę – jedni wolą co kilka dni zmienić miejsce, inni zaś parkują kampera i skupiają się na zwiedzaniu najbliższej okolicy.

Jeśli chce się dopiero przekonać, jak w praktyce wygląda podróżowanie kamperem, najrozsądniej jest go wynająć. Nie ma sensu w ciemno inwestować w tak kosztowny pojazd. W naszej ofercie można znaleźć idealnie przystosowane modele, które pozwalają w pełni wykorzystać urlop. Działamy na terenie całego kraju, a także dajemy dużą elastyczność w zakresie godzin odbioru oraz zdania pojazdu. Chętnie radzimy też, jak przygotować się do drogi oraz polecamy, gdzie warto się wybrać. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 270 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 180 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 160 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Jak podpiąć przyczepę kempingową do samochodu

Jak podłączyć przyczepę kempingową do samochodu?

Podłączenie przyczepy kempingowej do samochodu nie powinno sprawić większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Poznaj...

Czytaj więcej
Możliwe problemy w czasie podróży kamperem i przeczepą kempingową

Możliwe problemy w czasie podróży kamperem

Wyjazd kamperem na wakacje może być niezapomnianą przygodą. Wystarczy tylko, że będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym...

Czytaj więcej
Jak rozkładać balast w przyczepie kempingowej

Jak rozkładać balast w przyczepie i kamperze – musisz to wiedzieć!

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży na wakacje? W tym poradniku przeczytasz, jak rozłożyć balast w kamperze....

Czytaj więcej
Najbardziej romantyczne miejsca w polsce na kemping dla dwóch osób

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na kemping dla dwóch osób

Po długich miesiącach pracy pora oderwać się od rutyny, by zaznać czegoś wyjątkowego. Dlatego przygotuj kamper do drogi, spakuj...

Czytaj więcej