• Sprawdz nas

Nocowanie w kamperze w Polsce

Czy wypoczynek w kamperze lub przyczepie kempingowej musi oznaczać korzystanie z pola kempingowego? Odpowiedź brzmi nie, jednak należy pamiętać, że nocowanie w kamperze w Polsce na dziko nie wszędzie jest dozwolone. O czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na postój z dala od infrastruktury? Jeśli ośrodki kempingowe są już w pełni zajęte, zamknięte, zbyt drogie albo oddalone w dużej odległości od interesującej Cię lokalizacji, wcale nie musisz rezygnować z nocki w upatrzonym miejscu. Gdzie nocować kamperem? W przeciwieństwie do większości europejskich krajów, w Polsce nie ma zakazu nocowania na dziko. Nie oznacza to jednak, że można sobie pozwolić na to w dowolnym miejscu – obowiązują: zakaz wjazdu do lasów oraz w miejsca niedozwolone dla ruchu pojazdów silnikowych, a dodatkowo nie należy też wjeżdżać na posesje prywatne bez zgody właściciela.

Gdzie pojechać z przyczepą kempingową?

Marzą Ci się niezależne wakacje w pięknych zakątkach Polski? A może chcesz objechać całe wybrzeże? W takim razie polecamy wynajem przyczepy kempingowej! Każda przyczepa składa się z części sypialnej, salonu, kuchni i łazienki, a dodatkowo posiadają różne elementy wyposażenia – podróżowanie nimi to niezwykły komfort i niezależność. Gdzie pojechać z przyczepą kempingową? Najlepszym wyborem są pola kempingowe z pełną infrastrukturą sanitarną. Znajdziesz je przede wszystkim na wybrzeżu, w pobliżu jezior, gór i różnych atrakcji turystycznych. Alternatywą jest skorzystanie z prywatnej posesji – niekiedy właściciele udostępniają swoje działki czy parkingi do takiego właśnie celu. Chcesz znaleźć sprawdzone miejsce? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „gdzie z kempingiem w Polsce”, a otrzymasz całą gamę ofert i rekomendowanych propozycji.

Gdzie warto pojechać kamperem i jak znaleźć miejsce do nocowania?

Polski caravaning, choć nie jest tak popularny, jak w innych krajach, to jednak zyskuje wielu zwolenników. Osoby początkujące zastanawiają się, gdzie warto pojechać kamperem. Przygotowaliśmy więc kilka wskazówek, które ułatwią opracowanie plany podróży!

  • Jeśli marzy Ci się pobyt w górach, polecamy sprawdzić okolice popularnych kurortów – m.in. Zakopane, Karpacz czy Szklarską Porębę. Tutaj warto zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem albo zdecydować się na nocowanie w kamperze w Polsce na dziko w dozwolonym miejscu.
  • Nie wyobrażasz sobie wakacji bez pobytu nad morzem? W każdym większym kurorcie nadbałtyckim znajdziesz pola kempingowe. O dogodne miejscówki nietrudno też w mniejszych miasteczkach. Gdzie nocować kamperem na dziko nad morzem? Jeśli tylko dany teren nie jest posesją prywatną ani nie obowiązuje tam zakaz wjazdu dla pojazdów spalinowych – możesz zaparkować swój kamper i cieszyć się wyjątkowym widokiem!
  • A może Mazury albo inne pojezierza? Nasza wypożyczalnia kamperów często wynajmuje pojazdy właśnie na krótkie wypady nad jezioro – na przykład na majówkę czy długi weekend czerwcowy. Klienci chętnie lokują się zarówno na kempingach z pełną infrastrukturą, jak i na dziko.

Wynajem kamperów i przyczep kempingowych

Nocowanie w kamperze w Polsce staje się coraz popularniejsze! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – posiadamy nowoczesne przyczepy kempingowe, jak i kampery. Na przykład polecamy sprawdzić absolutny hit wśród wynajmujących – Kamper Ford Benimar Tessoro 496NK, który jest idealnym wyborem niezależnie od tego, gdzie zamierzasz pojechać kamperem czy nowoczesną prestiżową i luksusową przyczepę kempingową Adria Astella 904 HP. Udanego wypoczynku, gdziekolwiek zechcesz!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 250 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 160 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 140 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 130 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Ubezpieczenie kampera, przyczepy i ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie kampera, przyczepy i ubezpieczenie turystyczne

Zanim wyruszysz w wymarzoną podróż swoim kamperem, zadbaj o bezpieczeństwo i spokój na wakacjach. Jedną z ważniejszych kwestii jest...

Czytaj więcej
Koszty podróżowania kamperem

Koszty podróżowania kamperem

Podróżowanie kamperem pozwala poczuć wolność. Wszystko dzięki temu, że nie jesteś przywiązany do żadnego, konkretnego miejsca, możesz zatrzymać się...

Czytaj więcej
Czy opłaca się kupić własna przyczepe kempingową lub kampera?

Czy opłaca się kupić własną przyczepę kempingową albo kamper?

Caravaning to forma podróżowania, która z roku na roku staje się coraz bardziej popularna. Takie rozwiązanie daje po prostu...

Czytaj więcej
miejsca w europie które musisz odwiedzić kamperem

Miejsca w Europie, które musisz odwiedzić kamperem

Podróż kamperem może okazać się dla Ciebie zupełnie nowym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poznaj najciekawsze miejsca w Polsce i w...

Czytaj więcej