• Sprawdz nas

Jak wygląda kamper w środku?

Początkujący caravaningowcy często mają jedynie mgliste pojęcie na temat tego, jak dokładnie prezentuje się typowy „dom na kółkach”. Wnętrze takiego pojazdu musi być sprytnie zorganizowane, tak by dało się z niego jak najprzyjemniej korzystać. Objaśniamy, jak wygląda kamper w środku!

Jak wygląda kamper w środku?

Na rynku istnieje wiele modeli takich pojazdów, a producenci co sezon prezentują nowe układy wnętrza. Nic w tym dziwnego, że wiele osób nie wie, jak wygląda kamper w środku. Strefa kierowcy (szoferka) zwykle prezentuje się podobnie. Część mieszkalna może jednak być zaaranżowana na wiele różnych sposobów. Najbardziej uniwersalne są półzintegrowane kampery. Dla przykładu omówimy jak urządzony jest dostępny w naszej ofercie Ford Benimar Tessoro 496 NK.

Po przekroczeniu progu można zobaczyć część jadalną, na którą składa się kanapa, regulowany stół oraz obrotowe fotele z szoferki. Po prawej stronie mieści się aneks kuchenny. Można w nim znaleźć szafki na żywność, zastawę stołową, zlew oraz 3 palniki gazowe. Dostępne jest też dodatkowe oświetlenie i gniazdko 220V, do którego można podłączyć np. toster lub ekspres do kawy.

Naprzeciwko aneksu umieszczona jest lodówka z zamrażarką oraz schowkiem, który pomieści aż 9 półtoralitrowych butelek. W tej sekcji znajduje się klimatyzacja postojowa, niezastąpiona podczas upałów. Nad lodówką jest zaś sprytnie ukryty specjalny schowek, z którego można wysunąć duży telewizor. Ekran na wysięgniku da się obrócić w stronę salonu lub tylnej części kampera.

Nad „jadalnią” można w kilka sekund bezgłośnie opuścić elektryczne łóżko dla dwóch osób, do którego wchodzi się po drabince. Ponieważ pojazd ma aż 7,43 metra długości, a rozłożone elektryczne łóżko w żaden sposób nie utrudnia wejścia do części mieszkalnej.

Co znajduje się w tylnej części kampera?

W tylnej części kampera znajduje się łazienka z ubikacją, umywalka oraz szafka z lustrami. Po prawej stronie zamontowana jest pełnowymiarowa kabina prysznicowa z wieszakami na ręczniki. Dalej zaczyna się sypialnia, która w zależności od modelu pojazdu przyjmuje najróżniejsze formy. W Fordzie Benimarze 496 umieszczone jest łózko centralne dla dwóch osób. W kamperach można także spotkać:

  • łózka piętrowe dla dwóch osób (Ford BeniVan 119, Ford Chausson 720);
  • łóżka podwójne z opcją złączenia i zrobienia pośrodku piątego miejsca (Ford Benimar 463, Ford Chausson 627GA, Ford Chausson 777GA, Ford Roller Team KRONOS 284TL);
  • łóżka poprzeczne (Ford Benimar 442, Ford Tessoro 440 UP, Fiat Adria Matrix Axcess 600 SP, Ford Roller Team Kronos 291 TL, Fiat Roller Team Zefiro 295 TL).

Co znajduje się na zewnątrz kampera?

Przy okazji warto też omówić, co znajduje się na zewnątrz kampera. Nad wejściem można zauważyć dużą belkę – jest to markiza, którą warto rozwinąć w słoneczne dni, jeśli chce się spędzać czas poza pojazdem.

Na ścianie, przy której znajduje się łazienka, można dostrzec małą klapę z oznaczeniem toalety. Po otwarciu drzwi można wyciągnąć oraz opróżnić kasetę chemiczną. W podobny sposób da się zajrzeć do schowka z butlą gazową. Wlew paliwa, oleju napędowego i Adblue są umieszczone przy słupku B, zaraz przy drzwiach pasażera.

W tylnej części kampera zaaranżowany jest garaż na bagaże oraz dodatkowe akcesoria, np. krzesła czy leżaki. Jeśli planuje się wyjazd na ferie zimowe lub podróż w chłodniejsze strony, dobrze by był izolowany i ogrzewany. Na samych tyłach znajduje się bagażnik na rowery, czujniki parkowania oraz kamera cofania.

Kamper w środku wygląda zupełnie jak niewielkie, w pełni wyposażone mieszkanie. Dzięki temu zabierając go na wakacje można sporo zaoszczędzić na zakwaterowaniu. Wypoczynek w takiej formie jest wyjątkowo wygodny i opłacalny.

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 250 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 160 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 140 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 130 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Ubezpieczenie kampera, przyczepy i ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie kampera, przyczepy i ubezpieczenie turystyczne

Zanim wyruszysz w wymarzoną podróż swoim kamperem, zadbaj o bezpieczeństwo i spokój na wakacjach. Jedną z ważniejszych kwestii jest...

Czytaj więcej
Koszty podróżowania kamperem

Koszty podróżowania kamperem

Podróżowanie kamperem pozwala poczuć wolność. Wszystko dzięki temu, że nie jesteś przywiązany do żadnego, konkretnego miejsca, możesz zatrzymać się...

Czytaj więcej
Czy opłaca się kupić własna przyczepe kempingową lub kampera?

Czy opłaca się kupić własną przyczepę kempingową albo kamper?

Caravaning to forma podróżowania, która z roku na roku staje się coraz bardziej popularna. Takie rozwiązanie daje po prostu...

Czytaj więcej
miejsca w europie które musisz odwiedzić kamperem

Miejsca w Europie, które musisz odwiedzić kamperem

Podróż kamperem może okazać się dla Ciebie zupełnie nowym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poznaj najciekawsze miejsca w Polsce i w...

Czytaj więcej