• Sprawdz nas

Chorwacja kamperem – co warto zwiedzić?

Chorwacja jest jednym z krajów najczęściej wybieranych przez polskich turystów. Trudno się temu dziwić – oferuje zachwycające widoki, przyjemne plaże, a także moc zabytków oraz innych atrakcji. Doskonałym pomysłem są także wakacje w Chorwacji kamperem, ponieważ można podczas nich korzystać z wielu udogodnień dla miłośników caravaningu. Podpowiadamy gdzie warto się wybrać i co trzeba zobaczyć!

Chorwacja kamperem – dlaczego warto?

Chorwacja kamperem to wspaniały plan na urlop. Kraj ten jest niesamowicie klimatyczny, malowniczy i bogaty kulturowo. Odwiedzając go nawet poza sezonem można liczyć na przepiękną pogodę. Jest wręcz idealnym kierunkiem zarówno dla osób preferujących spokojny relaks na plaży, jak i tych nastawionych na aktywny wypoczynek obejmujący zwiedzanie oraz korzystanie z rozmaitych atrakcji. Wbrew pozorom ceny żywności czy innych produktów nie są znacznie wyższe niż w Polsce, dlatego nie trzeba nastawiać się na duże wydatki. Chorwaci są do tego bardzo pozytywnie nastawieni do Polaków.

Co więcej, w kraju tym jest doskonale rozwinięta infrastruktura kampingowa, dlatego bez problemu można znaleźć odpowiednie miejsce na postój. W ostatnich latach chorwacki rząd przeprowadził liczne inwestycje, które miały na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków dla turystów podróżujących w kamperach lub z przyczepami. Dzięki temu z powodzeniem da się co kilka dni zmieniać miejsce pobytu i zwiedzić wiele pięknych miast.

Wakacje w Chorwacji kamperem – gdzie warto się wybrać?

Planując wakacje w Chorwacji kamperem na pewno trzeba uwzględnić Dubrownik. Miasto to jest nazywane Perłą Adriatyku. Jego zachwycającą architekturę mogą kojarzyć fani serialu „Gra o tron”, ponieważ właśnie w tym miejscu kręcono ujęcia z Królewskiej Przystani. Koniecznie trzeba zobaczyć stary rynek (Stari Grad) oraz zabytkowe mury miejskie, bramy, fontanny czy fort Lovrijenac. Na uwagę zasługują też m.in. Pałac Rektorów (Knežev Dvor), stary port czy piękny klasztor franciszkański. Innymi zachwycającymi Chorwackimi miastami są m.in. Split, Zadar, Zagrzeb, Szybenik i Trogir.

Absolutnie wyjątkowym miejscem jest także Park Narodowy Jezior Plitwickich, uznawany za jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Europie. Składa się z 16 zbiorników wodnych i 92 wodospadów, otoczonych bujną, zachwycającą roślinnością. W takich okolicznościach przyrody można w pełni się zrelaksować, a także zrobić niesamowite zdjęcia. Opcja ta jest idealna dla miłośników długich spacerów, podczas których można w pełnej okazałości podziwiać dziką faunę i florę.

Idealna pogoda oraz ciepła woda zachęcają oczywiście do plażowania. Jeśli chce się popływać w Adriatyku oraz pięknie się opalić, najlepiej jest wybrać się na plaże, które znajdują się w takich miastach jak np.: Hvar, Makarska, Medulin czy Zaton. Często są kamieniste, ale da się też znaleźć piaszczyste i żwirowe. Warto jednak zaopatrzyć się w specjalne buty do pływania, ponieważ w wodzie można natrafić na jeżowce czy ostre muszle małż.

Jak zaplanować wyjazd do Chorwacji w kamperze?

Planując wyjazd do Chorwacji w kamperze przede wszystkim trzeba rozpisać trasę. Niektórzy lubią spontanicznie podejmować decyzje o tym, jakie miejsca będą zwiedzać, ale dla wielu może być to zbyt kłopotliwe. Z tego względu koniecznie trzeba zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, nawigację itp. Koniecznie należy też zorientować się, gdzie znajduje się infrastruktura dla turystów uprawiających caravaning.

Oczywiście do takiego wyjazdu potrzebny jest właściwie dostosowany pojazd. W naszej ofercie dostępny jest uniwersalny, kompleksowo wyposażony Ford Benimar Tessoro 496NK. Doskonale sprawdzi się dla 5 osób – rodziny z dziećmi czy grupy znajomych. Obsługujemy klientów z całej Polski i proponujemy przystępne stawki. Dajemy także dużą dowolność w kwestii odbioru oraz zdania auta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zadawania dodatkowych pytań!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 270 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 180 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 160 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Jak podpiąć przyczepę kempingową do samochodu

Jak podłączyć przyczepę kempingową do samochodu?

Podłączenie przyczepy kempingowej do samochodu nie powinno sprawić większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Poznaj...

Czytaj więcej
Możliwe problemy w czasie podróży kamperem i przeczepą kempingową

Możliwe problemy w czasie podróży kamperem

Wyjazd kamperem na wakacje może być niezapomnianą przygodą. Wystarczy tylko, że będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym...

Czytaj więcej
Jak rozkładać balast w przyczepie kempingowej

Jak rozkładać balast w przyczepie i kamperze – musisz to wiedzieć!

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży na wakacje? W tym poradniku przeczytasz, jak rozłożyć balast w kamperze....

Czytaj więcej
Najbardziej romantyczne miejsca w polsce na kemping dla dwóch osób

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na kemping dla dwóch osób

Po długich miesiącach pracy pora oderwać się od rutyny, by zaznać czegoś wyjątkowego. Dlatego przygotuj kamper do drogi, spakuj...

Czytaj więcej