• Sprawdz nas

Jak powinien być wyposażony kamper?

Kamper pełni funkcję małego, mobilnego mieszkanka. Z tego względu dobrze jest mieć w nim dostęp do wszystkich niezbędnych udogodnień. Dzięki temu można w jego wnętrzu z powodzeniem spać i wypoczywać, w pełni ciesząc się urlopem. Wyjaśniamy, jak powinien być wyposażony kamper!

Wyposażenie kampera

Wiele osób zastanawia się, jak powinien być wyposażony kamper. Oczywistym jest, że im więcej akcesoriów i sprzętów, tym lepiej – nigdy nie wiadomo, co może się przydać. Nie każdy może jednak sobie na nie pozwolić. Ograniczeniem często jest nie tylko budżet, ale też dopuszczalna ładowność. Z tego względu warto mieć świadomość, co koniecznie musi znaleźć się w takim pojeździe.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kamper jest samochodem. Ogromne znaczenie mają mocny silnik i skrzynia automatyczna. Dzięki nim można najbardziej komfortowo prowadzić, ponieważ mamy możliwość szybkiego przyspieszenia. Niezwykle przydatne są także czujniki parkowania oraz kamera cofania. Bezpieczeństwo podczas jazdy zwiększają natomiast reflektory LED i halogeny z doświetlaniem zakrętów.

Trudno byłoby sobie wyobrazić podróż czy nocleg w zamkniętym pojeździe bez klimatyzacji. Z tego względu konieczne także są nowoczesne systemy postojowe. Pomagają przetrwać nawet największe upały.

Jeśli planuje się samodzielnie gotować posiłki, obowiązkowym elementem jest również butla gazowa. Zasila nie tylko kuchenkę, ale też lodówkę z zamrażarką. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest opcja z wlewem gazu w zabudowie – wtedy w razie potrzeby można bez problemu zatankować go na każdej stacji benzynowej.

Co jeszcze przydaje się w kamperze?

W części mieszkalnej kampera na pewno warto mieć wygodne krzesła i stół turystyczny. Dzięki nim można po długiej podróży czy aktywnym, pełnym atrakcji dniu zrelaksować się przy kubku kawy. Dodatkowa markiza zapewnia zaś przyjemny cień, jeśli chce się wypoczywać obok pojazdu. Zewnętrzne gniazdo gazowe pozwoli natomiast podłączyć grill.

Ciekawą opcją jest również tzw. pakiet solarny, czyli panele solarne oraz dodatkowe akumulatory. Taki system sprawia, że w słoneczne dni kamper jest w zasadzie elektrycznie samowystarczalny. Kiedy pogoda nie dopisuje, akumulatory magazynują energię na 3-4 dni biwakowania na dziko. Później wystarczy tylko odpalić samochód lub przejechać krótką trasę, by alternator je podładował.

Fani kolarstwa na pewno wybiorą też model kampera z bagażnikiem na rowery. Nie wszędzie da się wjechać tak dużym pojazdem, więc dodatkowy środek lokomocji zawsze się przyda. Wycieczki malowniczymi trasami są również niezwykle odprężające.

Miłośnicy sportów zimowych czy osoby lubiące podróże w chłodniejsze rejony świata szczególnie cenią sobie kampery z dobrym, olejowym ogrzewaniem Webasto. Ogrzewanie Webasto Suche to najlepszy wybór podczas podróżowania w zimowym okresie, ponieważ jest łatwo dostępne, posiada duży zbiornik na ON i jest ekonomiczne. W skład tzw. zimowego pakietu wchodzi także podgrzewany bagażnik zwany również garażem, w którym można przechowywać sprzęt sportowy oraz podgrzewana szyba czołowa, lusterka czy zbiorniki wody czystej i szarej. Na wyposażeniu powinny się znaleźć także m.in. dodatkowa izolacja ścian, łańcuchy śniegowe, zimowe opony czy izotermiczna mata szoferki.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kampera?

Niedoświadczeni podróżnicy często mają kłopot z tym, jak powinni się przygotować do wyjazdu. Z tego względu warto zdecydować się na wynajem kampera. Taki pojazd będzie posiadał wszystkie niezbędne udogodnienia, dlatego o niczym się nie zapomni.

Dostępny w naszej ofercie Ford Benimar Tessoro 496 NK to uniwersalny model, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jest wręcz idealny dla 5 osób, dlatego można nim wybrać się w długą podróż z rodziną lub znajomymi. W jego estetycznie, ergonomicznie urządzonym wnętrzu wszyscy będą zawsze czuć się w pełni komfortowo. Przemyślane udogodnienia stanowią natomiast świetne wsparcie w różnych sytuacjach. W takim kamperze można bez obaw od razu ruszyć w drogę!

Polecane Oferta
Hobby Excellent 540 WLU
od 180 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 7.272 mm

Hobby Prestige 650 UMFe
od 270 PLN

Masa całkowita: 1900 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 8323 mm

Hobby DeLuxe 490 KMF
od 180 PLN

Masa całkowita: 1400 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 6.886 mm

Hobby De Luxe Edition 545 KMF
od 210 PLN

Masa całkowita: 1600 kg

Ilość miejsc: 5

Długość całkowita: 7,422 mm

Hobby DeLuxe 460 UFE
od 160 PLN

Masa całkowita: 1500 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.627 mm

Knaus Sport 450 FU Silver Selection
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 4

Długość całkowita: 6.690 mm

Hobby DeLuxe 400 SFE
od 150 PLN

Masa całkowita: 1300 kg

Ilość miejsc: 3

Długość całkowita: 5.972 mm

Adria Astella 904 HP
od 500 PLN

Masa całkowita: 3000 kg

Ilość miejsc: 6

Długość całkowita: 10920 mm

zobacz więcej

Jak podpiąć przyczepę kempingową do samochodu

Jak podłączyć przyczepę kempingową do samochodu?

Podłączenie przyczepy kempingowej do samochodu nie powinno sprawić większych problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Poznaj...

Czytaj więcej
Możliwe problemy w czasie podróży kamperem i przeczepą kempingową

Możliwe problemy w czasie podróży kamperem

Wyjazd kamperem na wakacje może być niezapomnianą przygodą. Wystarczy tylko, że będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym...

Czytaj więcej
Jak rozkładać balast w przyczepie kempingowej

Jak rozkładać balast w przyczepie i kamperze – musisz to wiedzieć!

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży na wakacje? W tym poradniku przeczytasz, jak rozłożyć balast w kamperze....

Czytaj więcej
Najbardziej romantyczne miejsca w polsce na kemping dla dwóch osób

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na kemping dla dwóch osób

Po długich miesiącach pracy pora oderwać się od rutyny, by zaznać czegoś wyjątkowego. Dlatego przygotuj kamper do drogi, spakuj...

Czytaj więcej